سما
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ سما
آرشیو وبلاگ
      اعتقادی (بنام خدا آزادی وبلاکهای ((طتنجیه )) برای خداست و بهیچ حزب وگروهی وابسته نیست . سما .)
مسائل مسابقه وتیراندازی نویسنده: سما - شنبه ٥ امرداد ۱۳٩٢

بسم الله الرحمن الرحیم 


کتاب السبق و الرمایة - و فیه احکام و مسائل:مسأله ـ مستحب است مشق کردن در سواری و تاختن و تیرانداختن از برای استاد شدن و کامل شدن از برای جهاد و دفاع کردن. چنانکه دراحادیث وارد شده و خلافی در آن نیست.
مسأله ـ جایز است که چیزی را قرار دهند از برای سواری که زودتر برسد به مکان معینی که قرار داده‏اند، یا از برای کسی که تیری به نشان زند. چنانکه دراحادیث وارد شده و خلافی در آن نیست.
مسأله ـ جایز است مسابقه به سواری اسب و شتر و دوانیدن آن‏ها که به مکان معین برسند. چنانکه دراحادیث وارد شده و خلافی در آن نیست.
مسأله ـ جایز است که اجرت‏های مختلفه در زیادتی و کمی قرار دهند از برای سابق و لاحق، و جایز است که مساوی قرار دهند. چنانکه دراحادیث وارد شده و خلافی در آن نیست.
مسأله ـ جایز نیست چیزی قرار دهند از برای کسی در سایر مغالبات و بازی‏ها و آن چیز قمار است و قمار حرام است. چنانکه دراحادیث وارد شده و خلافی در آن نیست.
مسأله ـ جایز است مغالبه در کشتی گرفتن و خط نوشتن و دویدن. چنانکه دراحادیث وارد شده و خلافی در آن نیست.
مسأله ـ مکروه است سایر مغالبات اگر چیزی در آن‏ها قرار نداده باشند و در صورت قرار دادن چیزی، قمار است و حرام. چنانکه دراحادیث وارد شده و بسیاری از فقهاء فتوی به آن داده‏اند.

  نظرات ()
مطالب اخیر پند وعبرت تزاحم وپیشی گرفتن در حرم تراحم وپیشی گرفتن در حرم ابزار جادوگران تفسیر گوشی قضاوت کانال طتنجیه ماجرای طلوع وغروب طلسم ترجمه جامع الاحکام
کلمات کلیدی وبلاگ