سما
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ سما
آرشیو وبلاگ
      اعتقادی (بنام خدا آزادی وبلاکهای ((طتنجیه )) برای خداست و بهیچ حزب وگروهی وابسته نیست . سما .)
دانش نماها نویسنده: سما - جمعه ۳٠ امرداد ۱۳٩٤

                                 بسم الله الرحمن الرحیم

                                        « دانش نماها»

یاد آور شود نویسنده این خطوط باخالی بودن از علم ونور و بی بهره ماندن از فیوضات معنوی درتمام دوران زندگی ودهور تنها امیدش باینستکه مخالف است با شرارت وعلمای شرور ودوستدارد نیکی هارا وعلمای اخیار شیعه را


                       بسم الله الرحمن الرحیم

                            « دانش نماها»

یاد آور شود نویسنده این خطوط باخالی بودن از علم ونور و بی بهره ماندن از فیوضات معنوی درتمام دوران زندگی ودهور تنها امیدش باینستکه مخالف است با شرارت وعلمای شرور ودوستدارد نیکی هارا وعلمای اخیار شیعه را باینکه تشخیص داده که معنای دانش روشن شدن هستی آن کسی است که خداوند خواسته باشد او را در راه درست خود راهبری کند چنانکه از امام صادق علیه السلام روایت استکه فرموده اند :

 لَیْسَ الْعِلْمُ بِکَثْرَةِ التَّعَلُّمِ‏ إِنَّمَا هُوَ نُورٌ یَقَعُ فِی قَلْبِ مَنْ یُرِیدُ اللَّهُ أَنْ یَهْدِیَهُ فَإِذَا أَرَدْتَ الْعِلْمَ فَاطْلُبْ أَوَّلًا فِی نَفْسِکَ حَقِیقَةَ الْعُبُودِیَّةِ وَ اطْلُبِ الْعِلْمَ بِاسْتِعْمَالِهِ وَ اسْتَفْهِم‏ اللَّهَ یُفَهِّمْک‏(امروزه چون رجوع باسناد روایات ساده شده ما از ذکرآنها اقتصاراخود داری نمودیم)

یعنی دانش ببسیار آموزش دیدن نیست بلکه دانش روشنائی است که هرکس را که خدا بخواهد هدایتش کند آنرا در دلش می افکند پس هرگاه در پی دانش رفتی ابتدا در دل خود حقیقت بندگی را پیدا کن ودانش را در بکار گرفتن آن بجو وفهم رااز خداوند بخواه که او ترا خواهد فهمانید پس با بکار گیری دانشهای ابتدائی وخدائی مراتب بعدی دانش فراهم می گردد زیرا مفهوم فرمایش امام صادق علیه السلام حجت است که فرموده اند لیس العلم بکثرة التعلم یعنی مقداری تعلم وآموزشهای مرسوم خدائی برای سالک لازم است چون العلم یهتف بالعمل ان اجابه والا فارتحل یعنی دانش عمل را صدامی زند اگر بکار گرفته شد که بسیار خوب وگرنه رخت برمی بنددو کوچ می کند پس هرکجا توقفی ازعمل پیش آید تورمی از سیاهی در وجود شخص پیدا می گردد واین سیاهی همان سواد است که شخص را باسواد گویند یعنی سیاهی الفاظ برسفیدی دلشان غلبه پیدا کرده است ودرقیامت از درگاه خدا ناامید خواهد بود چنانکه از رسول خداست که فرمود: َ یَبْعَثُ اللَّهُ الْمُقَنِّطِینَ یَوْمَ الْقِیَامَةِ مُغَلَّبَةً وُجُوهُهُمْ یَعْنِی غَلَبَةَ السَّوَادِ عَلَى‏ الْبَیَاضِ‏ فَیُقَالُ لَهُمْ هَؤُلَاءِ الْمُقَنِّطُونَ مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ تَعَالَى.پس مانند این گروه باسوادها روز قیامت روسیاهند بنابراین سواد و مدارکی که امروزه باب شده هیچکدام ملاک دانشمند بودن کسی نمیشود زیرا علم نور است ونور ضد سیاهی ومخالف باسواد است واگر ازطریق نوشته سیاه مداد که بر روی سفیدی کاغذ نقش شده  ایمانی پیداشد آن ایمان غیر از آن سیاهی برروی سفیدی کاغذ است چنانکه رسول خدا صلی الله علیه وآله فرموده اند : یَا عَلِیُّ أَعْجَبُ النَّاسِ إِیمَاناً وَ أَعْظَمُهُمْ یَقِیناً قَوْمٌ یَکُونُونَ فِی آخِرِ الزَّمَانِ لَمْ یَلْحَقُوا النَّبِیَّ وَ حُجِبَ عَنْهُمُ الْحُجَّةُ فَآمَنُوا بِسَوَادٍ عَلَى‏ بَیَاضٍ یعنی ای علی شگفت انگیزترین مردم درایمان و بزرگترینشان در یقین گروهی درآخر الزمان هستند که به پیامبرنرسیده اند وحجت خدا از آنها پنهانست پس بسبب سیاهی برسفیدی (یعنی کتاب خدا وکتب روایات اهل بیت) ایمان می آورند وازآنجا که درزیارت می خوانیم کلامکم نور ثابتستکه جوهر این سیاهی ملحق بنور است وآن هم مخصوص عالم بقرآن وروایات اهل بیت عصمت وطهارتست ازایندو که بگذریم همه سوادها ظلمات بعضها فوق بعض است مگر هرمقدار که از کتاب وعترت نورگیری داشته باشند امیر المیمنین علیه السلام از رسول خدا صلی الله علیه وآله ازقول خدای متعال نقل کرده اند که خداوند فرموده : ما آمن بی من فسر برأیه کلامی وما عرفنی من شبّهنی بخلقی وما علی دینی من استعمل القیاس فی دینی هرکس سخن خدا را بااندیشه خودش تفسیر کند ایمان بخدا نیاورده است وهرکس(مانند فلاسفه ومتکلمین ووحدت وجودیها ووحدت موجودی ومنکرین فضائل اهل بیت) خدا را بخلق خدا تشبیه کند عارف وخداشناس نیست وهرکس (مانند ابوحنیفه، بنیان گذار اصول دراحکام شرع) قیاس کردن را دردین خدا بکار بگیرد بردین خدا نیست

                       ---------------------------- 

اقسام علماء:

علماء از یک دیدگاه کلی دوقسمند یکی علمای سوء ودیگر علمای اخیاربنا برمقدمه ای که عرض شد مراد از علم دانشی است که انسان را برای دوران پس از مرگ تکمیل کند وآماده سازد تا ترکیب انسانیتش ازهم نپاشد واما دانشی که مربوط باوضاع مدرن این دنیاست درهمین دنیا می ماند وهمین که انسان مرد همراه او بااو نمی رود چنانکه امیر المؤمنین علیه السلام در فرق علم با مال فرموده اند علم همراه انسان درکفن می رود ولی مال  چنین نیست پس علمی که مال دنیاست در همین دنیامی ماند ودرواقع علم محسوب نمیشودهمچنین در عرصه مدعیان بدین آنچه که از مأخذ وحی یعنی کتاب وعترت صادر نشده علم دین خدا نیست بنابراین بسیاری از مفسرین واهل رأی واهل قیاس واهل بدعت وحافظین انواع قرآت قرآن خبری از دین خدا ندارند لایعلم تأویله الا الله والراسخون فی العلم امثال این گروهها فساق وفجاری هستند که دربین عوام الناس دانشنمائی می کنند وآنها را ببردگی خود درآورده اند تا اموال ونوامیس آنها را مالک شوند در این زمان یک نمونه را که شایع وذایع شده یاد آور میشویم :

مجید جعفری تبار :

در دانشنامه آزاد ویکی پدیا آورده است که : مجید جعفری‌تبار(زاده ۱۳۴۰ – قم(روحانی شیعه ایرانی و مفسّر قاری و فعال قرآنی است او و همسرش فاطمه مناقب، نوهٔ محمد صدوقی می‌باشند .واز طرف مادر با آیت الله خاتمی نسبت نزدیک فامیلی دارد حسن روحانی در سال ۱۳۹۲، در سفر تبلیغات انتخاباتی خود به قم با مجید جعفری‌تبار دیدار و گفتگو کرده بود

زندگینامه

 جعفری تبار در شهر قم در شهریور ماه سال ۱۳۴۰ در خانواده‌ای اهل علم و ادب و فرهنگ و هنر دیده به جهان گشود. او از قاریان ایرانی است که قرائت و تحقیق مصطلح قرآنی را از سن ۱۰ سالگی آغاز کرد؛ و همزمان با تحصیل در مدارس دولتی، به فراگیری علوم حوزوی و معارف اسلامی پرداخت و در نوجوانی حافظ قرآن شد و در بسیاری از علوم و فنون قرآنی غور و تفحص نمود. او استاد فقه و اصول و علوم دیگر حوزوی است و استخارههای او از شهرت قابل توجهی برخوردار است. او تنها روحانی و قاری ایرانی است که قرآن را به ۲۰ روایت از حفظ دارد و بر روایات شاذّه نیز مسلط است.

مبارزات

وی قبل از پیروزی انقلاب، در قم فعالیت‌های زیادی با چند نفر از انقلابیون بنام داشته و حتی تا مرز شهادت توسط ساواک پیش رفته؛ مقالات حماسی داغ و تعبیرات بدیع او در جراید آن زمان معروف بوده. مثلاً تعبیر "امت شهیدپرور" اوّلین بار در مقاله و یکی از صحبت‌های وی مطرح‌شده و کم‌کم توسط افراد عمومی می شود یا تعبیر معروف "راه امام کلام امام". به علاوه در سال‌های آخر انقلاب هم مکرر در یزد کنار جدشان شهید محراب رمضان آیت‌الله محمد صدوقی بوده و حتی برخی اعلامیه‌های انقلابی ایشان را تنظیم و منتشر می‌کرده است. وی در سخنرانی در شهر یزد، به قدری پرحرارت صحبت می‌کند که بعد از آن رسماً توسط ساواک تهدید شده است. اما به خاطر اعتقاد به هدف خود و شجاعتی که از پدر و جدش به ارث برده بود، نه تنها به مبارزات خود ادامه داد بلکه شدت آن را زیادتر کرد، حتی حاضر نشد که به جدش آیت الله محمد صدوقی پناه ببرد بلکه بلافاصله به قم برگشت که کسی مخصوصاً ساواک، درباره او تصور پناهندگی به آن مرد شجاع و بزرگ را نکند. در این فاصله، ارتباط با شهید بهشتی، شهید مطهری، مرحوم طالقانی، مرحوم خاتمی، شهید چمران، شهید صیاد، آیت الله بهاءالدینی و دیگر بزرگان، برای او غنیمتی بود که به بصیرت بیشترش کمک کند. خاطرات زیبایی از این مراودات موجود است. همیشه با عظمت، از آیت اللّه خمینی یاد می‌کرد. ایشان بعد از شهادت آیت‌الله محمد صدوقی، در جماران به دست آیت الله خمینی معمم و ملبس به لباس روحانیت می‌شود.

استادان

سیدعباس خاتم یزدی

فعالیتها

-حفظ قرآن به بیست روایت(چهارده روایت مشهور و شش روایت غیر مشهور) و اجرای قراءات سبعه با طرق گوناگون تجویدی

 -ارائه بیش از پنج هزار تلاوت در حجمهای زمانی مختلف ( بعضاً تا چهار ساعت ) وعمدتاً طولانی.

  - ایجاد   سبکی خاص مبنی بر خصوصیات مذکور، در عرصه تلاوت قرآن.

-جعفری  تبار مؤسس جلسات فنون قرائات و معارف قرآنی در رمضان المبارک ۱۳۶۹ه. ش. است تلاوت‌هایی از او وجود دارد که همه حاوی نکاتی 

در زمینه لحن و معنا و تفسیر  قرآن، تجوید و اختلاف قرائات، صوت و علم وقف و ابتدا می‌باشد تلاوت‌های او در مسجد رفعت شهر قم و در خلال برنامه‌های جلسات قرآن واقع در مسجد رفعت بوده است. 

- در بهمن‌ماه ۱۳۶۸- او میزبان قاری بزرگ جهان اسلام استاد راغب مصطفی غلوش و همراهش، استاد محمد احمد بسیونی بود که هر سه در مسجد اعظم قم تلاوت داشتند

 - در پانزدهم  بهمن ‌ماه ۱۳۶۹ در مسجد اعظم قم سوره‌های شوری،کوثر و توحید را در حضور استاد شحات محمد انور تلاوت می‌کند.

- در تاریخ ۱۳۷۰/۰۱/۰۴ مصادف به ۷ رمضان ۱۴۱۱ در مسجد اعظم به تلاوت سور فتح و بلد و علق در حضور اساتید بنام جهان قرائت استادمحمود صدیق منشاویو شعبان عبدالعزیز صیادمی‌پردازد.

- در تاریخ ۱۳۷۱/۰۶/۱۹  در  شهر زاهدان  و دفتر مقام معظم رهبری تلاوت آل ‌عمران و بلد را انجام می‌دهد.

- در تاریخ ۱۳۷۴/۰۹/۱۷ او میزبان دو تن از قاریان بزرگ جهان اسلام استاد راغب مصطفی غلوش و ابوالعینین شعیشع بود که در مدرسه آیت‌الله گلپایگانی قم علاوه بر خود او، این دو استاد نیز تلاوت داشتند؛ استاد ابوالعینین شعیشع در این خصوص گفته بود که او کار ما را سخت کرد، نکتهٔ جالب‌تر اینکه آیاتی که جفعری‌تبار در این جلسه تلاوت می‌کند آیاتی دال بر محبت اهل بیت پیامبر است که همین خود گواه شیعیان بر تمسّک به اهل‌بیت است و این کار در نوع خود نیز در حضور دو قاری بزرگ جهان اسلام که هر دو از بزرگان اهل سنت نیز هستند کم‌نظیر بلکه بی‌نظیر بود.

متاسفانه این تلاوت‌ها بعلاوه پنج هزار تلاوت مضبوط صوتی و تصویری دیگر توسط دادگاه ویژه روحانیت قم ضبط گردیده است و قاریان قرآن را از آن محروم داشته‌اند. علاوه بر این ساعت‌ها جلسات درس و سخنرانی و نیز تمامی نوشته‌ها و مکتوباتش ضبط گردیده است.

-مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگِ منهاج در سال ۱۳۷۹ بوسیله تعدادی از شاگردانش بنا نهاده شد که در خردادماه ۱۳۹۳ پس از ۱۴ سال فعالیت در جهت اعتلای فرهنگ قرآن و اهل بیت، از فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد و تعدادی از کارمندان آن بازداشت شدند.

ما از فعالیت‌های وی بعد از انقلاب، حضورش در نهادهای مختلف انقلابی جهت راه‌اندازی اولیه‌ی آنها بوده است. نهادهایی مثل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی، مراکز حوزوی و تبلیغی و فرهنگی. اما دائما از ماندن در یک جا و پذیرش پست و مسئولیت خودداری کرده است. یکی از پیشنهادهایی که به او شده بود، پذیرش امامت جمعه‌ی یکی از مراکز استان بوده است. یکی دو سال هم به پیشنهاد دایی فقیدشان (نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه سابق یزد) از تحصیل و تدریس در حوزه قم فاصله گرفته و سرپرست چند حوزه علمیه در یزد می‌شود که بعد از احیاء و سامان آن جا و اصرار پدرشان (مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمود جعفری تبریزی) به قم بر می‌گردد.

آثار

 • مرسالکین راه اثبات خدا و اعتقادات شیعه
 • رضوان تفسیر آیه سبل السلام و مباحث اعتقادی
 • تجوید مقدماتی
 • صاحبان فقه و حکمت -زیرنظر
 • آموزش قواعد روخوانی قرآن کریم- زیرنظر
 • راه‍ن‍م‍ای دوره ح‍ف‍ظ ۱۱۴- زیرنظر
 • تابلوی علی ولی‌الله
 • مقدمهٔ کتاب روش شناسی اهل بیت علیهم السلام در تفسیر و تاویل و تطبیق قرآن (حسین تقوی دهاقانی)
 • ۴۸ تلاوت مجلسی منتشر شده
 • بیش از ۵۰۰۰ تلاوت مجلسی منتشر نشده
 • انسانیت و حریت سر آغاز سلوک
 • بر کرانه قرآن
 • مقالی در بعثت
 • نکات و تذکراتی چند ویژه اعضاء و اولیاء جلسات فنون قراءات و معارف قرآنی

تعدادی دیگر از آثار او که آمادهٔ نشر بود، با حمله مأموران امنیتی و دستگیری وی اجازه انتشار نیافت. برخی از این موارد پس از دستگیری او در فضای وب و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است:

 • گام اول نیکویی و فهم و جمال
 • چهارده رهنمود قرآنی برای زندگی پاک
 • پرستو
 • حقیقت

استخاره

وی از سال ۱۳۷۲ به سبب استخاره‌هایی که می‌گرفت بر سر زبان‌ها افتاد و دامنه استخاره‌های وی به جایی رسید که بیش از ۱۳۲ خط تلفن به صورت ۲۴ ساعته متن استخاره مراجعه‌کنندگان را برایشان پخش می‌کرد. تا پیش از سال ۱۳۸۶ دفتر او به همان شیوه سنتی با پنج خط پاسخگوی مراجعین استخاره بود لکن به سبب مراجعات بالا و ایجاد بار ترافیکی بسیار سنگین روی خطوط مخابرات استان قم، مسئولین وقت مخابرات از او خواستند که یا سیستم شبکه هوشمند به انگلیسی:  را بپذیرد و یا دفتر را تعطیل کند سپس و با شرایط بوجود آمده دفتر استخاره او به عنوان اولین پایلوت سیستم IN در ایران راه‌اندازی شد. با این حال او از خرافه گرایی بیزار است و درباره استخاره چنین می‌گوید: متأسفانه بعضاً افرادی با ذهن‌هایی خرافه گرا، استخاره را که در مقوله تفسیر آیات قرآن و برگرفته از معارف اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیهم است در ردیف اشیایی موهوم همچون طالع بینی، فال، سحر و جادو، تسخیر جن، سرکتاب وپیشگویی قرار می‌دهند؛ کلاً و اجمالاً اینکه توسل و اعتماد به این امور، نه تنها خیری در بر ندارد، که موجب زوال نعمت‌ها و برکات شده و شرور و نحسیت می‌آورد مجید جعفری‌تبار در درس‌ها و سخنرانی‌ها و مکتوبات خود بارها به خطری که اینگونه طرز فکرها برای رشد و تعالی مادی و معنوی جامعه و افراد دارد تأکید کرده است اما با وجود این، یکی از تصورات بعضی عوام در خصوص استخاره‌های او، توقع یا برداشت پیش گویی و غیب گویی است که درباره آن چنین نوشته است :  بسیاری افراد، خیال می‌کنند که من، با گرفتن استخاره هر کس، نیتش را نیز می‌فهمم (یعنی مثلاً می‌دانم برای چه موضوعی استخاره گرفته‌اند!!) در صورتی که من خودم می‌دانم و چندین بار نیز گفته‌ام و در اینجا هم می‌نویسم که : به هیچ وجه چنین نیست و حتی یک مورد هم نبوده است که من بدانم موضوع استخاره چه بوده؟( به غیر از مواردی که خود فرد، قبل از استخاره و یا بعد از آن، موضوع استخاره را به من گفته است) 

حکم ارتداد

مجید جعفری‌تبار که اولین کتاب منتشر شده‌اش درباره اثبات خدا و اعتقادات شیعه است ابتدا ۲ روز در حصر خانگی قرار گرفت، سپس فاطمه مناقب همسر وی و تعدادی از شاگردانش در آبان ماه ۱۳۹۳ بازداشت شده‌اند. او با اتهامات مرید و مراد بازی، اتهامات مالی، ارتباط با اجنه و ادعای رابطه با امام زمان به خلع لباس و سه بار اعدام محکوم شده است و همسرش نیز به دلیل مشارکت در جرم توسط دادگاه ویژه روحانیت به هشت سال زندان و اعدام محکوم شده است. اولین بار مصطفی همت خبر این حکم را در صفحه فیس بوک خود منتشر کرد و از صدور چنین حکمی ابراز تاسف و تعجب نمود. پس از پست همت بود که این خبر در رسانه‌های مختلف انتشار یافت. همچنین رئیس دادگاه ویژه روحانیت، محمد جعفر منتظری اعلام داشت که این فرد به حکم صادر شده درباره خود اعتراض کرده است. وی ادامه داد: پرونده این فرد هم اکنون در مرحله تجدید نظر قرار دارد. غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه نیز بیان داشت؛ حکم صادر شده برای این فرد، بدوی بوده و می‌توان به این حکم اعتراض کرد و طبق قانون، قابل تجدیدنظر است شایعاتی نیز منتشر شده که علماء و فقهای قم و بخصوص آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از پرونده او با خبر می‌باشد و حکم مورد تأیید آن‌هااست ولی آیت‌الله ناصرمکارم شیرازی در پایان درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ برگزار شده بود گفت: اخیراً دو نفر را دستگیر کرده‌اند و در گوشه و کنار شنیده شده که بنده در جریان این دستگیری بودم؛ صراحتاً اعلام می‌کنم بنده نه این‌ها را دیده‌ام و نه روحم خبر دارد. آیت‌الله مکارم‌شیرازی با ابراز تاسف از این گونه شایعات گفت: کسانی که این گونه شایعات را بیان می‌کنند بدانند که قیامتی است و باید پاسخگو باشند

تمام شد کلیات گزارشات دانشنامه آزاد ویکی پدیا

به نقل از منابع اینترنتی

کرمانشاه دیلی :  

 مجید جعفرى تبار در سال ۱۳۴۰ هجرى شمسى در شهر مقدس قم در خانواده‏اى روحانى چشم به جهان گشود و از همان خردسالى تحت تربیت پدرش مرحوم حاج شیخ محمود جعفرى تبار خواندن قرآن را آموخت. ایشان قرائت و تحقیق مصطلح قرآنى را از سن ۱۰ سالگى آغاز نمود.

او از اواسط دهه هفتاد به گرفتن استخاره های دقیق، در میان مردم شهرت یافت. ابتدا شهرتش محلی بود اما به سرعت در سطح ملی گسترش یافت و تا آنجایی پیش رفت که حتی برخی ایرانیان از خارج از کشور برای گرفتن استخاره با وی تماس می گرفتند.

فعالیت حجه الإسلام جعفری تبار به قدری گسترش یافت که او نزدیک به ۲۰۰ خط تلفن گویا را خریداری کرد و از طریق تلفن سفارش استخاره می گرفت و بعد از ۲۴ یا ۴۸ ساعت پاسخ استخاره گیرنده را می داد

اما چند ماه پیش برای اولین بار خبر یا شایعه بازداشت او به دلایل نامعلوم در میان افواه منتشر شد. هیچ مقام مسئول یا رسانه ای در این مورد اطلاع رسانی نکرد

همین امر موجب شد که روز به روز بر دامنه این شایعه افزوده شود و کار به جایی رسید که طی یک ماه اخیر شایعه اعدام شدن او به طور گسترده در قم منتشر شده است.

 • توضیح محسنی اژه‌ای درباره حکم اعدام صادرشده برای یک روحانی شناخته‌شده
  •  معاون اول قوه قضاییه درباره حکم صادر شده برای یک روحانی معروف به نام «م.ج.ت» در دادگاه ویژه روحانیت، گفت: حکم اعدام در این دادگاه صادره شده اما این حکم بدوی و قابل تجدید نظر است. 
  • غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص اخبار منتشر شده درباره حکم اعدام یک روحانی معروف به خبرنگار آنا گفت: این حکم از سوی دادگاه ویژه روحانیت صادر شده است. 
  • وی تاکید کرد: حکم صادرشده برای این فرد حکم بدوی بوده و می‌توان به این حکم اعتراض کرد و طبق قانون قابل تجدیدنظر خواهد بود. 
  • به گزارش آنا، در هفته‌های اخیر در شبکه‌های اجتماعی اخبار ضد و نقیضی درباره صدور حکم اعدام برای یک روحانیون معروف به استخاره در شهر قم منتشر شده که در برخی از آنها دلیل حکم ارتباط با اجنه عنوان شده است. 
  • حجت الاسلام محمد جعفر منتظری، رئیس دادگاه ویژه روحانیت، در این باره به خبرنگار آنا گفته بود: بنا نداریم اخبار ویژه مربوط به دادگاه ویژه روحانیت را منتشر کنیم
  •  اما امروز رئیس دادگاه ویژه روحانیت با اشاره به پرونده موسوم به شیخ استخاره گفت: پرونده این فرد در مرحله تجدیدنظر قرار دارد 
  • به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام منتظری رئیس ویژه دادگاه روحانیت در حاشیه مراسم ختم سید صادق طباطبایی در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت پرونده شیخ استخاره که محکوم به اعدام شده بود اظهار کرد: وی به حکم صادره از سوی دادگاه اعتراض کرده است و پرونده اش در دادگاه تجدید نظر به سر می برد
  • وی در پاسخ به این سؤال که آیا توضیحاتی درباره این پرونده وجود دارد یا خیر، گفت: مطلبی که در این مورد منتشر شد و توضیحات پیرامون آن کفایت می‌کند و فعلا توضیح بیشتری وجود ندارد

اخوند فاسد و جن گیر و رمال حامی خاتمی و اصلاح طلبان و حسن روحانی به اعدام محکوم شد.
ﻏﻼﻣﺤﺴﯿﻦ ﻣﺤﺴﻨﯽ ﺍﮊﻩ ﺍﯼ ‏حکم اعدام آیت الله مجید جعفری تبار را تایید کرد.
این روحانی حامی حسن روحانی و خاتمی به جرم ارتباط با اجنه در دادگاه ویژه روحانیت محکوم 
و طی 7 روز آینده اعدام خواهد شد. 

www.jamejamonline.ir 
www.dana.ir/ 

تایید حکم صادره برای شیخ مجید جعفرتبار از سوی رئیس دادگاه ویژه روحانیت
خبرگزاری فارس برای مشخص شدن صحت اخبار منتشر شده درخصوص صدور حکم اعدام شیخ جعفرتبار به سراغ حجت الاسلام محمد جعفر منتظری رفته است تا از وی این موضوع را جویا شود که او عنوان می کند: «ما بنا نداریم اخبار مربوط به دادگاه ویژه را منتشر کنیم.»
رئیس دادگاه ویژه روحانیت می افزاید: «تنها چیزی که می‌توان در خصوص این پرونده گفت این است که حکم صادر شده برای این فرد، حکم بدوی بوده و می‌توان به این حکم اعتراض کرد و قابل تجدید نظر خواهد بود.»
احکام صادره در خصوص شیخ مجید جعفرتبار که قبلا منتشر شده بود شامل؛ یک بار اعدام به خاطر ارتداد, یک بار رجم به خاطر زنای محصنه, یک بار اعدام به خاطر لواط و یک بار اعدام دیگر، زندان، شلاق، خلع لباس دایم، دو سال حبس به دلیل فحاشی به امام و رهبری، محرومیت از مزایای طلبگی و مصادره اموال است.
همچنین همسر مجید جعفرتبار و سه تن از علما که از شاگردان وی بودند هم به اعدام و رجم محکوم شدند. در پرونده این افراد جرم های متنوعی چون زنای محصنه، لواط، مشروبخواری، کارچاق کنی، ارتباط با اجنه، نشر افکار ضاله و... به چشم می خورد.
گفتنی است پرونده این شیخ تبهکار سرانجام پس از سال ها لاپوشانی اطلاعات و دادگاه ویژه، با در جریان قرار گرفتن شخص رهبری و پیگیری ویژه ایشان از تیرماه امسال به جریان افتاده است!
از زمان دستگیری این شیخ تبهکار، با فشار جریان حاکم بر حوزه، بیش از 6 ماه از درز هرگونه خبری درخصوص این شیخ پلید به بیرون جلوگیری شده است. چراکه وی با برخی بیوت در ارتباط بوده و مبالغ هنگفتی که منبعش نامعلوم بوده است را به بیت امثال آیت ا...... می داده است. حتی مطلعان از پرونده این شیخ تبهکار از پیگیری برخی مراجع تقلید برای آزادی وی خبر دادند که پس از نمایش چند قطعه فیلم ، ایشان شدیدا سکوت کرده اند!
جعفرتبار سال ها پشتوانه مالی برخی بیوت قم بوده است ولی هنوز تمام منابع مالی وی فاش نشده است.
البته وابستگی به بیت صدوقی (بنیاد صدوق به عنوان یکی از کارتل های بزرگ اقتصادی کشور) یکی از منابع وی می باشد! نامبرده که پدرش مدت ها رئیس دفتر سیدکاظم شریعتمداری بود از طریق مادر وابسته به بیت شهید محراب یزد می باشد.
جعفرتبار نخستین کسی بود که ادعای حسن روحانی مبنی بر اینکه او نخستین کسی بوده که به امام خمینی(ره)، امام گفته است را در آستانه انتخابات ۹۲ نشر داد. 
وی مبدع برخی از تعابیر کج فهمانه از ولایت می باشد که بر اساس همین تعابیر مفاسد خود را دنبال می کرد! به عنوان مثال وی می گفت: «اگر ولی (فقیه) به شخص بگوید همسرت از الان به تو حرام است و به من حلال، تکمیل عبودیت فرد در این اطاعت است»
سرانجام وی خود را نه تنها ولی ا... مطلق و امام عصر بلکه خدا دانسته و به مریدان بر پایه همان تعابیر امر می کرده از همسرانشان جدا و آنها را به او تقدیم کنند و یا خواهر خود را...

یکی دیگر از عملکردهای مشکوک این شیخ پلید، پایه گذاری دهه های متعدد فاطمیه بوده است. وی سال گذشته در مسجد رفعت قم چهار دهه پشت سر هم گرفته بود و نوید داده بود امسال ۶ دهه می گیرد و قرار بود آن را به ۹ دهه افزایش دهد! در پایان تمامی این مراسمات هم پذیرایی گران قیمتی صورت می گرفت! 
این نکته قابل تامل است که چنین فردی که به گفته مریدان حلقه اولش چون خود را تجلی ولایت کبری می دانسته و نماز هم نمی خوانده، با چه هدفی دهه های چندگانه فاطمیه می گرفته است؟! ناگفته نماند در این مراسمات مجلل افرادی از برخی از بیوتات و مسئولان کشوری نیز حاضر می شدند.
نکته مهم دیگر درباره جعفرتبار، وجود بیش از هزار میلیارد تومان فقط در حساب های بانکی مستقیم و غیرمستقیم وی در بانک های خیابان شهدا(صفاییه) قم می باشد! که شاید مثل خیلی چیزها منبع این پول نیز مسکوت بماند! وی از طریق استخاره تلفنی با 200 خط، (با همکاری مخابرات و کسر وجه از تماس گیرندگان) سالانه سودهای چندمیلیاردی نیز به جیب می زده است.
ستاد انتخاباتی حسن روحانی در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 92، جعفرتبار را از مراجع تقلیدی که حامی وی شده اند معرفی کرد. 
دکتر روحانی، روز 5 اردیبهشت در خلال سفر تبلیغاتی به شهر قم در خانه جعفرتبار حضور یافت و طی اظهاراتی که در تمامی رسانه ها بازتاب یافت، با وارد کردن برخی اتهامات به رئیس جمهور وقت گفت: «مگر می‌شود با خرافات، جن گیری، رمالی وموضوعاتی از این دست، کشور را اداره کرد؟» 
خبرگزاری های مختلف مانند تسنیم، فارس، ایلنا و... اخبار و گزارش تصویری این دیدار را از خروجی های خود حذف کرده اند.
جالب اینکه آقای روحانی در جایی احمدی نژاد را به جن گیری و رمال بازی متهم می کند که آنجا لانه شیطان است و اقدامات شنیعی در آن صورت می گرفته است... سخنان روحانی به حوادث سال 90 برمی گردد، حوادثی که در خلال آن جن گیر را در رسانه های جریان سامانه به احمدی نژاد و مشایی مرتبط کردند .
بعدها هم علی رغم انتشار اخباری مبنی بر ارتداد و... غفاری، حکم ضعیفی(8 سال حبس) علیه او صادر شد و اکنون هم شنیده ها حاکی از خارج شدن وی از کشور است. این درحالی است که با محکومیت دوست و رفیق قدیمی حسن روحانی به اتهامات اثبات شده در دادگاه، رسانه ها در مورد ارتباط دولتی های فعلی با این فرد شیاد و ... سخن نمی گویند و حتی اخبار دیدار رییس دولت یازدهم با این شیخ پلید را از خروجی های خود حذف کرده اند.
بنابر گفته ی شاهدان عینی که مرتبط با پرونده جعفری تباه می باشند همان روز دیدار این شیخ دجال ۹۰۰ میلیون تومان نقد به ستاد روحانی داد! 

تا اینجا آنچه درباره جعفری تبار آورده  شد از طریق رسانه آزاد وبدون فیلتر اینترنتی است

تبیین

طبق گزارشات منقول بطلان مسیر جعفری تبارپوشیده نیست وباتوجه بمعنای صحیح علم اینها همه ظلمت وتاریکی است که حکایت ازرزائل عقاید واخلاق ورفتار او دارد ومهر بطلان برهمه سطور این گزارشات بوضوح دیده میشود وهیچ مطلبی ازآن مشمول فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه نمیشود چراکه شیطان بحضرت نوح علیه السلام گفت بگو لااله الا الله حضرت فرمود کلمه حقی است اما چون تو می گویی بگو نمی گویم زیرا حضرت نوح می دانست که فریبی درکاراست والا امری راکه میدانیم وازاهل حق بنحو احسن آموخته ایم چه لزوم که اززبان اهل باطل بشنویم وتصدیق کنیم وپیروی نمائیم   

  نظرات ()
مطالب اخیر روضه خان کیست ؟ ارتباط با جن خاتمه ناصریه پند وعبرت تزاحم وپیشی گرفتن در حرم تراحم وپیشی گرفتن در حرم ابزار جادوگران تفسیر گوشی قضاوت کانال طتنجیه
کلمات کلیدی وبلاگ